Wesołe wierszyki i rymowanki

Mówiąc czy myśląc „babcia” najczęściej naszym oczom jawi się uśmiechnięta i ciepła twarz, zawsze życzliwa dla nas i znajdująca czas. Naszym babciom zawdzięczamy bardzo wiele, dlatego też powinniśmy bez względu na nasz wiek, pamiętać o nich szczególnie w dniu ich święta. Pomysłów na to jak najlepiej uczcić Dzień Babci nie brakuje a jeśli nawet nie bardzo wiemy, co możemy kupić lub co wykonać dla niej, z pomocą przychodzi nam zawsze Internet.

Wybierając prezent dla Babci powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to osoba szalenie wrażliwa na piękno a przy tym bardzo sentymentalna. Łatwo więc zrobić jej przyjemność i wywołać uśmiech na jej twarzy, nawet najmniejszym drobiazgiem i jakimś miłym gestem.

Dobrym pomysłem na to, by podkreślić wyjątkowe znaczenie babci w naszym życiu są specjalnie dla niej stworzone wiersze i wierszyki. Jeśli posiadamy talent pisarski, możemy bez problemu sami wymyślić jakąś krótką, miłą rymowankę. Jeśli zaś nie potrafimy tego zrobić, warto posłużyć się już wymyślonymi i stworzonymi tekstami. Ich sporą ilość, znajdziemy bez trudu w Internecie. Wystarczy jedynie wpisać hasło: wiersze na Dzień Babci lub wierszyki dla Babci czy wiersze na Święto Babci a wyszukiwarka sama pokieruje nas, tam gdzie trzeba. Do swojego wyboru mamy zarówno krótkie i wesołe rymowanki np.:

Zimowe słonko wesoło patrzy
i ciepły uśmiech posyła babci,
i ja też babciu mam dziś dla Ciebie
uśmiech jak słonka jasne na niebie.

Tekst taki możemy wpisać jako dedykację i dołączyć do przygotowanego prezentu. Jeśli mamy lat kilka lub kilkanaście, możemy też nauczyć się tekstu na pamięć i wyrecytować go, wręczając babci kwiaty czy czekoladki. Jeśli zaś jesteśmy już nieco starsi, możemy wybrać nieco bardziej poważny ton wierszy. One też znajdują się w Internecie. Do tych najbardziej popularnych, poważnych wierszy należą między innymi takie tytuły jak: Babcia – A. Kamieńska, Dla Babci – D. Gellner, Dla babuni – M. Terlikowska, Przyszła do mnie babcia lub Zabiegana babcia – T. Chudy. Wiersze są pełne ciepła, radości. Z pewnością każda babcia ucieszy się gdy zapozna się z ich treścią. Teksty te można wydrukować lub napisać ręcznie. Tego typu oryginalne życzenia dla babci, z pewnością wywrą na niej ogromne wrażenie.