Życzenia z okazji dnia Babci

Każda babcia to osoba wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że wiele już przeżyła ale dlatego, że wiele jej często zawdzięczamy. Babcie zawsze mają dla nas masę cennych rad. Smucą się i cieszą razem z nami. Dzielą nasze troski i niepowodzenia. I zawsze traktują nas poważnie, bez względu na nasz wiek czy problem z którym się do nich udamy. Nasze babcie mają zawsze właściwy „balsam” – taki na podwójną radość, jak i taki uniwersalny na każdy smutek – mały i duży. Warto więc, pamiętać o babci, szczególnie w Dniu Jej Święta czyli 21 stycznia.

Babcia to osoba szczególnie nam bliska. Warto więc zadbać o to, by w dniu jej święta nie zabrakło życzliwych dla niej życzeń.  To w jakiej formie je przekażemy, zależy wyłącznie od naszej twórczej intencji jak i od tego, co pragniemy przekazać.

Doskonałym pomysłem na to by uświetnić życzenia dla Babci może być wykonany przez nas klip – krótki pokaz slajdów z podkładem muzycznym. Warto by zawarte w nim życzenia były czytelne i  zrozumiałe dla Babci. Unikajmy przenośni czy symbolicznych określeń. Najlepiej napisać to czujemy. Jeśli jednak brak nam pomysłu, możemy wykorzystać również, umieszczone w sieci na specjalnych stronach wierszyki dla Babci. Podkład muzyczny może stanowić jakąś ulubioną nutkę naszej babci. Jeśli nie wiemy czego słucha, warto zatroszczyć się by była to jakaś spokojna, relaksująca melodia lub wesoła i skoczna, najlepiej pozbawiona wokalu.

Życzenia możemy też przekazać za pomocą specjalnej muzycznej dedykacji, poprzez radio lub telewizję. Wtedy powinniśmy też mieć przy sobie prezenty lub kartki dla babci.

Gdy w naszej rodzinie są małe dzieci, to mogą one samodzielnie złożyć życzenia w postaci wyuczonego wierszyka lub piosenki dla babci takie jak:  Kwiatki – bratki; U babci jest słodko. Z pewnością taka niespodzianka sprawi każdej Babci wiele radości a na pewno zapadnie głęboko w jej pamięci jako bardo sympatyczny dar serca.